www.elkimlighting.pl

nowoczesne systemy oświetlenia

technologia LED

Najnowszą generacją źródeł światła są diody LED. W ich przypadku otrzymanie światła związane jest ze zjawiskiem elektroluminescencji, które zostało odkryte na początku XX wieku. Diody LED (ang. Light Emitting Diodes ) należą do IV generacji źródeł światła - tak zwanych świecących ciał stałych (ang. Solid State Lighting - SSL). Światło powstaje w wyniku przyłożenia do diody stałego napięcia i przepływu przez nią prądu elektrycznego. Na początku lat 60-tych XX wieku rozpoczęto produkcję pierwszych diod LED. Obecnie technologia LED należy do najbardziej zaawansowanych i wciąż najszybciej rozwijających się. W efekcie diody LED charakteryzują się z roku na rok coraz lepszymi parametrami, a ich zalety są coraz bardziej widoczne. Chcesz dowiedzieć się wiecej? Zapraszamy do naszego sklepu www.dekolamp.pl gdzie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

_DSC3688a_DSC3677a

LED - czyli light emitting diode - to małe diody, które zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny do takiego stopnia, że dzisiaj nie sposób nie natknąć się na nie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, dużej energooszczędności, długiej żywotności oraz prostocie technologicznej, wykorzystywane są zarówno w przemyśle ciężkim, jak i w domu czy ogrodzie.

Sposób obsługi diod stwarza niemal nieograniczone możliwości użytkowe. Mogą one być zasilane i sterowane, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne, przy pomocy mikroprocesora, który steruje poziomem jasności i kolorem światła dlatego tylko od pomysłowości projektantów zależy gdzie zastosować to źródło światła pamiętając o jego ekonomiczności. Dzięki licznym zaletom LEDy stosowane są praktycznie wszędzie - do oświetlenia domów, lokali, budynków, ogrodów, pojazdów i tablic informacyjnych. Technologia LED wykorzystywana jest również w oświetleniu sygnalizacyjnym i ostrzegawczym. Wszystkie te elementy sprawiają, że dioda ma duże szanse zastąpić istniejące źródła światła. Produkty, które oferuje ELKIM LIGHTING nowoczesne oświeltenie Poznań spełnią Pańtwa oczekiwania zarówno cenowe jak również jakościowe.